Advertisment

żołądek

Długo myślałam nad tym, co wyłuszczyć przy okazji opisywania produktu Regulax pastylek pomyślałam sobie, że zwyczajnie zacytuję kilka najistotniejszych informacji od producenta. Mimio to przecież to by było niedostateczne i moglibyście chcieć wyczaić ode mnie cóś tam wiecej. Dobrze więc. Podejmijemy wyzwanie rozszerzenia tej skarbnicy informacji.
Rozpocznijmy artykuł od tego, że układ pokarmowy to tzw. układ połączonych funkcjonalnie organów mających na celu czynności przekazywania organizmowi właściwej ilości wody i składników energetycznych. Winszuję wszystkim szybkiego uzdrowienia z problemów z trzustką, żołądkiem lub wątrobą.
Czyli opiszmy regulax pastylek.

  Dawkowanie dorośli – 1 pastylka 1 x dziennieDzieci powyżej 12 roku życia 1/2 pastylki 1 x dziennie   Działania niepożądane W pojedynczych przypadkach powinny wystąpić bolesne skurcze żoładkowo-jelitowe; w takim wypadku zaleca się zmniejszenie dawki leku. Przy długotrwałym albo nadmiernym stosowaniu środków przeczyszczajacych może wystąpić utrata soli mineralnych, szczególnie jonów potasu, białkomocz oraz krwiomocz, odkładanie się substancji barwnikowych w błonie śluzowej jelit, co nie niesie za sobą szkodliwych skutków oraz z reguły ustępuje po odstawieniu leku. Utrata potasu może prowadzić do zaburzeń czynności serca oraz osłabienia mięśni, szczególnie przy jednoczesnym zażywaniu glikozydów nasercowych, diuretyków oraz preparatów hormonalnych kory nadnerczy.   Interakcje Przy długotrwałym stosowaniu albo nadużywaniu preparatu Regulax, w wyniku niedoboru potasu, możliwe może być wzmożenie działania glikozydów nasercowych (leków poprawiających wydolność serca). Utratę potasu powinny wzmagać stosowane jednocześnie diuretyki tiazydowe (środki moczopedne) oraz korzeń lukrecji.   Przeciwwskazania Niedrożność jelit, ostre dolegliwości zapalne jelit (np. dolegliwość Leśniowskiego-Crohn’a, Colitis ulcerosa, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zapalenie wyrostka robaczkowego), ból brzucha nieznanego pochodzenia; znaczny stopień odwodnienia z towarzyszaca utratą elektrolitów, u dzieci poniżej 12 r.ż. u pacjentek w ciąży albo podczas karmienia piersią.   Ważne Stosoujac regulax należy pamiętać, że środki przeczyszczające:Środków przeczyszczających nie należy przyjmować poprzez dłuższy czas w wysokich dawkach. Nadużywanie preparatów antranoidowych wzmaga bezwładność jelit po odstawieniu leku. I dlatego również pastylki Regulax powinny być też stosowane wtedy, kiedy w wyniku zmiany diety albo spożywania środków wypełniających nie udaje się osiągnąć efektu terapeutycznego.   Działanie Senes, będący aktywnym składnikiem pastylek Regulax, należy do grupy związków wykazujących działanie przeczyszczające; sennozydy oraz ich aktywny metabolit reinantron, powstający w okrężnicy, wpływają na motorykę okreżnicy poprzez hamowanie fazy stacjonarnej oraz zwiększenie pro pulsacyjnej (wydalniczej) fazy skurczowej. Przyspieszenie pasażu jelitowego skraca czas kontaktu treści pokarmowej ze ścianą jelita oraz zmniejsza resorbcję wody z treści pokarmowej. Ponadto, zwiększa aktywne wydzielanie do jelit jonów chloru, a poprzez to także – wydzielanie wody oraz elektrolitów. Pastylki Regulax – poczuj się lekkopoprawiają perystaltykę jelitułatwiają wypróżnianie są skutecznym lekiem przed badaniami radiologicznymi to także pastylki o unikalnej kompozycji liści oraz owoców senesu,powideł śliwkowych i fig

  Zatem do rzeczy – opiszmy regulax pastylek.
Kiedy poczujesz się gorzej, przykladowo gdzieś na ulicy pamiętaj o poniższych zaleceniach. Skoro zasłabniesz nie czekaj, aż słabość sama przejdzie. Może sie do tego stopnia nasilić, że upadniesz. Połóż się na wznak. Nogi ugnij w kolanach, a wciąż jeszcze lepiej oprzyj je na czymś, by znalazly się wyżej niż glowa. Pozostań w tej pozycji, aż poczujesz się całkowicie dobrze. W następnej kolejności powoli wstań. Skoro nie posiada warunków, by się położyć, usiądź oraz pochyl tułów – by głowa znalazła się jak najniżej. Kiedy nie masz na czym usiąść, przykleknij na jedno kolano – tak jak przy wiązaniu butów – oraz pochyl głowę. Poźniej zmień nogę, jakbyś wiązała drugą sznurówkę.
Kiedy poczujesz się gorzej, przykładowo gdzieś na ulicy pamiętaj o poniższych zaleceniach. Skoro zasłabniesz nie czekaj, aż slabość sama przejdzie. Może się do tego stopnia nasilić, że upadniesz. Połóż się na wznak. Nogi ugnij w kolanach, a wciąż jeszcze lepiej oprzyj je na czymś, by znalazły sie wyżej niż głowa. Pozostań w tej pozycji, aż poczujesz się calkowicie dobrze. W następnej kolejności powoli wstań. Skoro nie posiada warunków, by się położyć, usiądź oraz pochyl tułów – by głowa znalazła się jak najniżej. Kiedy nie masz na czym usiaść, przyklęknij na jedno kolano – tak jak przy wiązaniu butów – oraz pochyl głowę. Później zmień nogę, jakbyś wiązała drugą sznurówkę.

Advertisment