Advertisment

żołądek

Dość długo zastanawiałam się nad tym, co skrobnąć przy okazji ogarniania tematu dotyczącego produktu Gaviscon o smaku mięty wymyśliłam sobie, że ot tak zapodam kilka najistotniejszych danych od dostawcy. Jadnak oczywiście to za mało i moglibyście chcieć dowiedzieć się czegoś dodatkowo. Dobrze zatem. Weźmy na siebie próbę poszerzenia naszej wiedzy.
Zacznijmy pisać od tego, że układ pokarmowy to tzw. system połączonych ze sobą narządów służących zapewnieniu przekazywania właściwej ilości tlenku wodoru i substancji energetycznych. Winszuję paniom i panom szybkiego uzdrowienia z kłopotów z trzustką, żołądkiem lub wątrobą.
A więc opiszmy gaviscon o smaku mięty.

  Skład Natrii alginas + Natrii hydrogenocarbonas + Calcii carbonas, (500 mg + 267 mg + 160 mg)/10 ml,.   Przeciwwskazania Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, w tym estry hydroksybenzoesanów (parabenów).   Wskazania do stosowania Leczenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga oraz niestrawność, na przykład po posiłkach albo w czasie ciąży.

Czyli opiszmy gaviscon o smaku mięty.
System pokarmowy pełni istotną rolę w organiźmie człowieka. Bez niego brakowałoby pokarmu. Ludzka wątroba może być gruczolem wchodzacym w skład układu pokarmowego, bo obok innych ważnych funkcji niezbędnych dla metabolizmu, produkuje żółć, wydzielinę potrzebną do trawienia tłuszczy. Gromadzi sie ona w woreczku żólciowym, następnie, po każdym posiłku, przelewa sie do wnętrza jelita cienkiego poprzez drogi żółciowe.
System pokarmowy pełni istotną role w organiźmie człowieka. Bez niego brakowałoby pokarmu. Nasza watroba może być gruczołem wchodzącym w skład układu pokarmowego, bo obok innych ważnych funkcji niezbednych dla metabolizmu, produkuje żółć, wydzieline potrzebną do trawienia tłuszczy. Gromadzi sie ona w woreczku żółciowym, następnie, po każdym posiłku, przelewa się do wnętrza jelita cienkiego poprzez drogi żółciowe.

Advertisment